Jak zabrać się ze sprzedaż złota?

Sprzedaż złota czasami dyktowana jest nagłą potrzebą pozyskania środków, a czasami chęcią optymalizacji portfela inwestycyjnego. Niezależnie jednak od tego, z jakiego powodu rozważasz ten krok, powinieneś się do niego dobrze przygotować. Aby Ci w tym pomóc, zgromadziliśmy w jednym miejscu podstawowe informacje na ten temat – z tego artykułu dowiesz się, gdzie możesz sprzedać złoto, jak wygląda taka transakcja i kiedy warto się na nią zdecydować.

Gdzie można sprzedawać złoto?

Skup złota prowadzą nie tylko mennice, ale też jubilerzy i dealerzy metali szlachetnych. Wybór najlepszego w danym przypadku nabywcy zależy od tego, co masz do zaoferowania. Mennice najchętniej przyjmują sztabki i monety bulionowe. Jubilerzy natomiast preferują złotą biżuterię. Jeśli posiadasz inne złote przedmioty, którymi nie jest zainteresowany ani jubiler, ani mennica, albo po prostu nie odpowiadają Ci zaproponowane przez nich stawki, możesz zwrócić się do dealera metali szlachetnych. Tacy handlarze prowadzą skup złota każdego rodzaju, chętnie więc przyjmą ten kruszec w dowolnej formie i zaoferują za niego dobrą, korzystną cenę.

Jak sprzedać złoto przez internet?

Sprzedaż złota jest banalnie prosta, zwłaszcza jeśli sprzedaje się je online dealerowi metali szlachetnych jak Zlotagotowka.pl. Każdy taki dealer posiada własną stronę internetową, a na niej specjalny formularz sprzedaży, który należy wydrukować, wypełnić i umieścić w paczce razem ze złotem. Potem, na tej samej stronie, trzeba zamówić kuriera, podając swój dokładny adres. Kurier odbierze paczkę i przekaże ją dealerowi, który następnie przeleje na konto sprzedawcy równowartość zakupionego od niego kruszcu. Pamiętaj: zanim wypełnisz formularz, sprawdź aktualne ceny skupu! Możesz też użyć kalkulatora, by przekonać się, jak dużo pieniędzy otrzymasz za swoje złoto.

Kiedy warto sprzedać złoto?

Sprzedaż złota nie zawsze jest opłacalna. Jeśli chcesz się wzbogacić na takiej transakcji, musisz poczekać ze zbyciem posiadanego kruszcu na odpowiednią chwilę, czyli moment, kiedy jego wartość na rynku będzie wyższa niż w momencie zakupu. Wtedy transakcja pozwoli Ci nie tylko odzyskać zainwestowane w złoto pieniądze, ale też osiągnąć dodatkowy zysk, ponieważ różnica pomiędzy jego wartościami w czasie zakupu i sprzedaży trafi do Twojego portfela. Właściwy timing to podstawa – klucz do sukcesu na rynku inwestycyjnym.

PIT

Powiązane artykuły